Wyklejanie samochodu okleiną – w jaki sposób się do tego zabrać

Wyklejanie samochodu folią – w jaki sposób to zrobić

Oklejanie samochodów okleiną jest względnie nowym na polskim terenie zwyczajem na ochronienie bądź zamianę barwy lakieru. Najszerszą powszechność zyskało pośród zakładów przemysłowych wykorzystujących olbrzymią liczbę pojazdów jako procedura ujednolicenia samochodów i wydrukowania na nich treści promocyjnych.
Coraz więcej typowych właścicieli pojazdów decyduje się na oklejenie. Zapewnia to niesamowite możliwości na skrajne transformacje, bez potrzeby wprowadzania nowej farby na całe auto względnie jego komponenty.

Zalety oklejenia samochodu folią

Bonusów z wyklejania auta za pomocą folii jest ogrom. Jest to warstwa wyjątkowo twarda, chroniąca lakier przed zarysowaniami. Wielu kierowców decyduje się na ów środek po zakupie nie używanego auta wprost z salonu. Nagminnie zapłata za odmienne wersje kolorystyczne jest groteskowo niebotyczna, natomiast w zestawieniu z nakładami pieniężnymi poniesionymi na okleinę i usługę montażu całkowicie nierentowna. Owa folia zabezpiecza lakier przed okaleczeniami: odpadaniem, obtarciami, oraz także blaknięciem w efekcie działania promieni słońca. Jeśli nie mamy zdefiniowanej pożądanej barwy, mamy możliwość zdecydować się na folię przezroczystą, która stanie się po prostu kolejną powłoką na oryginalnym lakierze. Obklejać można także auta z drugiej ręki, wówczas okleina może spełniać funkcję maskowania, dla już występujących niedoskonałości lakieru. To jest znakomity sposób na odświeżenie wizerunku własnego samochodu.

Przychodzi tu niewątpliwa wartość estetyczna. Dostępna jest szeroka mnogość barw oraz faktur folii na auta. Można wybierać w kompletnej gamie kolorów, niejednokrotnie niedostępnych u sprzedawców samochodów. Dostępne są także opcje metalik, przydymione, w kolorze tzw. kameleon, które zmieniają barwę zależnie od miejsca obserwacji tudzież słynne powłoki odtwarzające fakturę karbonową, na przykład do zaimplementowania na masce, osłonie lusterek albo wyczynowym spoilerze. Dodadzą niecodziennego charakteru naszemu pojazdowi.

Jak obkleić samochód okleiną?

Metoda przyklejenia folii koloryzującej jest stosunkowo trudna i dla tego wymaga ociupinę biegłości. O ile na dyskretnych elementach jeśteśmy w stanie zaradzić sobie samodzielnie, to jeżeli chcemy zmienić kolor całego samochodu, warto zgłosiść się do specjalisty ewentualnie wybrać ofertę w specjalistycznym warsztacie. Pojazd musi być na początku całkowicie wyczyszczony ze wszelkich zanieczyszczeń zbierających się na jego lakierze. Należy je uważnie zmyć i usunąć wszelkie pozostałości szamponu, wosków oraz pozostałych kosmetyków wykorzystanych do jego czyszczenia.

W jaki sposób się troszczyć o samochód obklejony folią?

Folia samochodowa nie jest przesadnie kłopotliwa w użytkowaniu. Nie powinno się jej jedynie narażać na zbyt mocne szorowanie oraz ochlapania agresywnymi preparatami chemicznymi oraz myjącymi. Poniekąd należy stronić od myjek automatycznych. Okleinę wolno czyścić, przy użyciu karchera, szamponów, wosków. Idealnej jakości okleina nie ulegnie odkształceniu albo ciemnieniu na świetle.

Powiązane